Programmēšana ir slikta ideja

Pēdējā laikā «karsts temats» ir programmēšanas apgūšana no agra vecuma un visiem! Gandrīz visi to atbalsta un par to pat tika izveidots video, kurā runā tādi pazīstami cilvēki kā Bills Gates, Mark Zuckerberg un Gabe Newell!

P.S. Tas video ir tik aizraujošs un iedvesmojošs, ka pat es par to ietvītoju — lai gan mani uzskati krasi atšķiras.

Programmēšana no agra vecuma

Es saprotu, ka ar «agru vecumu» ir domāta pirmā skolas klase. Vēl agrāk tas būtu apsurdi. Tātad sīkajiem stundu sarakstā, blakus lasīšanai un skaitļu bīdīšanai, tiks mācīts par programmēšanu — par to, ka ar to var risināt problēmas, ar to var izveidot jebko! Macīs par mainīgajiem, funckijām, statementiem, eksprešeniem, lūpiem…

Es esmu pilnīgi drošs, ka tas sabojās visu iespaidu par programmēšanu kā tādu. Tas padarīs to tik pat ļoti garlaicīgu kā matemātiku lielākajai daļai cilvēku. Protams, būs indivīdi (viens no vesela simta) — kuriem tā būs mīļākā stunda, bet neuzskatu, kas ieguvums no tā ir adekvāts zaudējumam — iepaida, par programmēšanu, pilnīgai sabojāšanai un sagrozīšanai no agra vecuma.

Uzskatu, ka daudz reālāk iegūt interesi par programmēšanu, kā mākslu, ir to darot bez tā uzspiešanas. Ir jāpadara šī iespēja, mācīties programmēt, pieejama ikvienam! Un tas tiek darīts! Skolā ir informātika ar programmēšanas pamatiem, no, ja nekļūdos, jau pamatskolas; ir pulciņi.

Par laiku, kad sākt apgūt programmēšanas pamatus — uzskatu, ka 5. klase ir perfekts laiks. Tieši ap to laiku es pats sāku apgūt programmēšanu un lūk — esmu diezgan labi padevies! Pirmajā klasē ne prāts ir tik ļoti attīsījies, ne intereses ir gluži tādas. Protams, atkal, ir indivīdi, indigo, kas jau četros gados raksta Haskellā sortošanas algoritmus!

Programmēšana kā otra profesija

Ir cilvēki, kuri ir sapratuši, ka patreizējā profesija viņus neapmierina, un viņi grib būt programmētāji! Kāpēc? Nu protams, ka, jo tur ir tāāādas algas, viegls darbs pie datora, uz darbu var nākt pirms pusdienām, ofisi izskatās pēc Disnejlendas un Las Vegasas kopā ņemot! Tā nu dien arī ir, bet vadoties pēc šiem iemesliem tu nekur netiksi.

Ja tu «gribi programmēt» tikai to iemeslu vadīts, vari aizmirst par programmēšanu. Programmēšana ir ļoti, ļoti sarežģīta profesija, kuru, lai apgūtu, nepietiek vien ar skolas diplomu vai desmit grāmatu kārtīgu izlasīšanu. Ir jābūt pārsteidzošam entuziasmam par to; ir jāpatīk, ko dari!! Ja tas tev nepiemīt, tu «vienkārši izgāzīsies».

Tev ir ar prieku jāsēž pie datora naktis un dienas, tikai, lai saprastu kā strādā X. Nevis tāpēc, ka tev to kāds lika vai tev par to maksās, bet tāpēc, ka tev tas tik ļoti interesē un patīk. Tad, gadu laikā, ja tev tas arī padosies, varbūt tev tas sanāks. Ne visiem vajag programmēt, jo ne visi to grib.

Attiecībā uz to, vai visiem vajadzētu spēt programmēt, kaut drusciņ, un saprast to ASCII sprādzienu, arī sauktu par programmas kodu, kad to pazibina acu priekšā, — tas ir tik pat ļoti nepieciešami un noderīgi, cik Pitagora teorēma un logaritmi uzņēmuma sekretārei. Tas, ko cilvēkiem patiešām vajadzētu apgūt, ir spējai domāt un saprast kā lietas strādā. Spēja domāt.

Labojums: Programmēšana iemāca spēju domāt! Tāpat kā, piemēram, matemātika vai ģeometrija. Tas, ko vēlos pateikt, — slikta mācīšana ir sliktāka par nekādu mācīšanu. Skolā programmēšana netiks pasniegta «labi», vai kā «fun». Esmu drošs! Uztraucos, ka tas arī sabojās iespaidu par to kā profesiju un cilvēki nesāks programmēt reāli, lai arī domāšana sāktu attīstīties. Esmu redzējis kā skolēni akli kopē «tos simbolus» no grāmatas. Tas, diemžēl, neattīsta domāšanu un tā nav nekāda programmēšana. P.S. Vismaz prieks, ka ir diskusija! :)

Spēja domāt (ārpus kastes, dzīvē), uzņēmība kāreiz ir tas, kas imho ļoti daudziem koderiem nepiemīt.

Publicēts:
Autors: trololo_lv

Un kā viņiem veicas programmētāja karierā? :)

Slikti.

Publicēts:
Autors: daGrevis

Šeit neiet runa par programmēšanu augstā līmenī. Kapēc gan cilvēkam nebūtu labi iemācities kaut mazliet, ko dara citi professionāli? Tu taču arī mētā basketbola bumbu, bet NBA nespēlēsi. Pamatus vaidzētu mācīties, vien dēļ loģiskās domāšanas, pamatalgoritmiem.

Publicēts:
Autors: JanisGitendorfs

Jā. Tos māca no piektās klases.

Publicēts:
Autors: daGrevis

Pēdējā rindkopā ir skaidri izteikts ‘pret’ to, ka visi programmē, tad rodas jautājums - kas īsti ir raksta mērķis, jo tādā gadījumā neesmu sapratis, vai to ir grūti saprast lasītājam. Tā doma.

Publicēts:
Autors: JanisGitendorfs

Doma ir, ka programmēšana nav simbolu kopēšana no skolas grāmatas. Tas ir garlaicīgi un skolās tieši tā arī to pasniedz.

Mums trūkst jaunu programmētāju! Kur nu vēl skolotāju, kas spēj mācīt programmēt labi.

Es atceros savas stundas par programmēšanu — man bija diezgan garlaicīgi un citiem bija ļoti garlaicīgi.

Es nevēlos, lai jau no pirmās klases mazie knēveļi šito te izbauda uz sevis un viņiem rodas nepareizs iespaids, ka programmēšana ir garlaicīga nodarbe.

Publicēts:
Autors: daGrevis

Tu jau diez ko tālāk par piekto klasi netiki, takā nevari daudz spriest ko tur māca.

Publicēts:
Autors: ZiggyCrane

Publicēts:
Autors: daGrevis

Domāšanu var attīstīt arī bez programmēšanas. Lai ievieš mācību programmās loģiku, diskrēto matemātiku un kaut ko no algoritmu teorijas. Tas lielākajai daļai skolēnu noderēs daudz vairāk nekā C/C++ valodas sintakses zināšanas.

Publicēts:
Autors: AigarsDz

Es visu šo diskusiju par obligātu programmēšanas apgūšanu skolās saprotu kā vēlmi izglītot bērnus un jauniešus informācijas tehnoloģiju jomā, kas paša par sevi ir lieliska ideja, bet es uzskatu, ka to varētu panākt daudz efektīvāk, nekā visiem liekot apgūt programmēšanu.

Arī mums skolā programmēšanas stundas pa lielam bija bezjēdzīgas, un es 100%-īgi varu apgalvot, ka neviens no tā savas prāta spējas neuzlaboja, tāpēc pilnībā piekrītu rakstā teiktajam, ka skola var sabojāt bērnu interesi par šo jomu.

Publicēts:
Autors: AigarsDz

Prieks, ka kāds man vismaz piekrīt! :) Savādāk jau sāku domāt, ka vispār neko galīgi nesaprotu!

Publicēts:
Autors: daGrevis

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.