Pareizā izvēle

Es lietoju Python, Linux un Vim, un visiem saku: «Lietojiet Python, tā ir pareizā valoda! Lietojiet Linux, tā ir pareizā izvēle! Lietojiet Vim, tas ir pareizas editors!». Tu lieto PHP, Windows un Sublime, un saki man to pašu. Trešā, neatkarīgā persona lieto Javu, OS X un IntelliJ IDEA. Katram ir sava nostāja un pārliecība par to, kas ir pareizs.

Gadiem es esmu aizstāvējis tā brīža pareizo tūli. Sākumā tas bija Php un Firefox. Tad es lietoju Windows un Notepad++. Tad es pamēģināju Ubuntu un kliedzu, cik Windows ir slikts! Tad Fedora bija pareizā izvēle. Tad es iemācījos Python un pat uzrakstīju blograkstu par to, cik PHP ir nožēlojama valoda! Tad es pārslēdzos uz Arch Linux un šausminājos par to, cik Ubuntu un Fedora ir nožēlojami. Protams, tad nāca vienīgais un pareizas editors — Vim.

Es tagad nevēlos pateikt, ka tā nav. Python, Linux un Vim ir pats labākais, ko esmu atradis! Un, es domāju, ka iepriekšējās izvēles (kaut vai tas pats PHP, Windows un Notepad++) ir sliktākas. Un ko es daru? Es visiem to cenšos iestāstīt. Man ir traka vēlme «visus apgaismot un parādīt tiem pareizo ceļu»! Es stundām uzturos internetā tikai lai pierādītu, ka tev ir jāpamēģina Python un jāpamēģina Vim. Kad tev ir jādot iespēja kkam citam. Kkam tam, ko lietoju es.

Es nezinu, kāpēc. Ja kāds ir spējīgs paskaidrot, kāpēc man ir tāda vēlme — lūdzu izskaidrojiet. Bet es zinu to, ka pirms, teiksim, diviem gadiem, es bļāvu — «<PHP ir super! Izmanto Kohana nevis CodeIgniter!» (PHP freimvorki). Arī tad man bija savi favorīti. Un es esmu drošs, ka pēc gada vai diviem es atkal bļaušu — tikai kko nedaudz savādāku. Varbūt tas būs Go, varbūt Haskell… Un sliktās lietas es bļaušu par to, ko lietoju tagad.

Bet nevajag! Cilvēki negrib uzklausīt padomu, jo cilvēkiem patīk visu iemācīties the hard way. Ja tas ir pareizi, tu to laika gaitā pats sapratīsi. Piemēram, Vim editors iesaka bultiņu vietā izmantot HJKL taustiņus. Bieži vien, cilvēki to vienkārši ignorē un izmanto tās pašas pierastās bultiņas. Bet tas, ko es novēroju, ir, ka, laika gaitā, cilvēki tomēr sāk saprast, ka bultiņas nav tik efektīvas un pārslēdzas uz HJKL taustiņiem. Cilvēki laika gaitā atrod efektīvāku veidu.

Un tas pats attiecas uz jebko citu. Gan uz programmēšanas valodām, gan uz operētājsistēmām. Gan uz web broveriem, gan uz freimvorkiem un laibarijiem. It kā ļoti pašsaprotami, bet cilvēki kko tomēr nesaprot. Tā vietā, lai cīnītos par pareizo izvēli — varbūt pamēģinam kko citu mēs paši? Man, personīgi, interesē kas tik labs ir tūļos, ko izmanto citi, ko slavē citi. Tur kkam ir jābūt! :)

Manuprāt, šī lieta ir raksturīga visiem izstrādātājiem vai vismaz lielākajai daļai. Tas ir tāpat kā ar koda stilu, jo katram šķiet, ka viņa pieraksts ir vislabākais.

Runājot par mācīšanos the hard way, es teiktu, ka tas ir neizbēgami. Domāju mēs visi sākam ar vienu programmēšanas valodu, izstrādes vidi un salīdzinoši šaurām zināšanām. Tad, darbojoties izstrādes jomā ilgāk, pamazām tiekam ievirzīti mums vispiemērotākajā gultnē. Es pats vēl nesen slavēju Windows, C# un Visual Studio, bet, darbojoties pie vairākiem projektiem, sapratu, ka man vajadzētu vairāk koncentrēties uz atvērtā koda tehnoloģijām, tāpēc tagad sēžu uz Linux, drukāju Ruby un PHP (pamazām pētu arī Python) un stāstu visiem, cik tas ir forši, turpretī cilvēkam, kuram visu laiku nāk projekti Microsoft platformai, ne Ruby, ne Python neko labu nedotu.

Publicēts:
Autors: AigarsDz

Attiecībā uz pirmo rindkopu… :)

xkcd: Standards

Publicēts:
Autors: daGrevis

Cilvēkiem vienkārši gribas dalīties ar savu pozitīvo pieredzi, tāpēc arī tik ļoti par to linux, python un vim klaigā :D ar vim esmu saskāries reizes trīs varbūt, nebija arī laika pētīt, tāpēc likās kā drausmīgi neērts editors.

Publicēts:
Autors: noris

Nu ar to Vim ir tā, ka tu nevari pārslēgties no sava editora un vienkārši sākt lietot Vim. Pirmās nedēļas, lietojot Vim, produktivitāte būs daudz zemāka. Tomēr, izturot to, ātrums uzlabosies un laika gaitā vairākas reizes pārsniegs cerēto. Tas tā ir tāpēc, ka Vim pilnīgi un galīgi iznīcina pirms-tam zināmo veidu kā teksts tiek labots — piedāvājot pa visam jaunu (īstenībā nē, jau no Unix pirmsākumiem pārbaudītu) veidu, kā modificēt tekstu.

Šeit arī nedaudz plašāk.

Publicēts:
Autors: daGrevis

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.