Kā es atmetu smēķēšanu

Es smēķēju jau gadiem. Varētu būt pagājuši jau pieci vai seši gadi, kopš es pirmo reizi pamēģināju cigareti. Un jau kādus četrus es smēķēju regulāri. Dienā aizgāja ap paciņai un, pēc aprēķiniem, smēķējot Marlboro, mēnesī aizgāja ap 65 Ls. Nerunāsim par smaku un kaitējumu veslībai…

Tā pamēģināsana sākās nevainīgi — ar brālēnu. Tad skolā, ar klasesbiedriem pēc stundām. Pavisam nemanot, tu smēķē jau ikdienā. Pats smieklīgākais ir tas, ka tu saproti, ka tas ir slikti, bet no otras puses tev ir it kā vienalga, jo tev tas vienkārši patīk un tu nevari to izbeigt.

Pateicoties Andrim, manam kolēģim, katru dienu nācās klausīties to, kas tas ir slikti, to, ka nav iemesla to darīt, un to, ka vienkārši jāatmet. Oi, kā «tas krita uz nerviem»! Es saprotu to visu un gribu atmest, bet vēlāk. Ne tagad… Tā nu es turpināju un jutos tizli.

Beigu beigās es saņēmos un izdomāju plānu. Plāns bija, ka es atmetu «cigarešu patēriņu» līdz piecām dienā, un tad, katru nedēļu, šo skaitu samazinu par vienu, līdz nesmēķēju. Doma bija, ka tas būs daudz vieglāk un patīkamāk. Gandrīz vai, to nejūtos, es atmetīšu!

Apmēram pēc pusotras nedēļas, es vairāk to nespēju izturēt! Nepārtrauktā skatīšanās uz pulksteni, domāšana par nolādēto cigareti un «galvā iedošana» no nikotīna pēc stundu nesmēķēšanas mani padarīja vienkārši traku! Tad nu sekoja piektdiena ar alkoholu un es salūzu. Cik atceros, stundu laikā izsmēķēju paciņu!

Pēc nedēļām, kad veiksmīgi biju padevies cigaretēm, bija norunāta «saskriešanās» ar Lauri, veco bosu, tāpatās — uz aliņu! Runājām un «disusija panesās» par smēķēšanu. Izrādās, ka viņs atmeta smēķēšanu atmetot. Viņš vienkārši beidza smēķēt. Plāns — nesmēķēt!

Pirms mēneša, tieši pirms PHP prezentācijas, es saslimu. Tiem, kas nezina, — slimojot smēķēt gribas mazāk. Vai nav lielisks laiks kad atmest? :) Tā nu sarijos Ibumetin, novadīju mītapu, izsmēķēju savas pēdējās cigaretes un beidzot atmetu. Un tas nebija tik grūti!

Sākumā smēķēt gribējās ļoti, ļoti! Tad, ar dienām, ar vien mazāk un mazāk. Lēnā garā apradu ar domu, ka vairs nesmēķēju un ka to man vairs nevajag. Visgrūtāk, personīgi, bija gaidot transportu, uztraucoties vai pēc laba darba. Tagad, pēc mēneša, esmu pieradis!

Nevaru teikt, ka vairs nekad nesmēķēšu necik! Uzmēķēju occasionally, ja ir iemesls. Tas, protams, nenozīmē, ka tagad katra un jebkura diena ir iemeslu pilna! Kopumā prieks, ka šajā mēnesī esmu nopircis tikai vienu mazo paciņu! :)

super! veiksmi tev turpināt.

Publicēts:
Autors: edgarsj

Apsveicami. Galu galā 65 Ls mēnesī nav slikta summa, ko ietaupīt :D

Publicēts:
Autors: AigarsDz

Prieks redzēt, ka esi sācis izmantot tāda stila virsrakstus (kas sākas ar “Kā, kāpēc, cik, kur”), kādi pamatā parādās HackerNews. Tie burtiski liek klikšķināt uz uzraksta. Diemžēl jāsaka, ka izlasot rakstu , HN tipa rakstu trends turpinājās, jo Tu smēķēšanu neesi atmetis. (Raksti, kas parādās HN bieži vien ir diezgan neprecīzi un maldinoši attiecībā pret virsrakstu.)
Es zinu par ko es runāju, jo arī pats biju diezgan pamatīgs smēķētājs. Man izdevās uz kādiem 3 mēnešiem atmest, izmantojot vienkāršāko un efektīvāko metodi - nesmēķējot. (Nevis mēģināt kaut ko samazināt vai kaut ko tādu.) 3 mēnešus nebiju paņēmis to sūda pulķi starp zobiem, un tad, vienā ballītē, uzpīpēju, un viss sākās no gala. Jaunajā gadā apņēmos to sūdu vairāk mutē neņemt, un pie šīs apņemšanās arī palikšu. Saproti, lai nikotīns izietu no organisma ārā vajag ~3 nedēļas. Katru reizi, kad Tu uzpīpē, tas cikls sākas no jauna. Kaut arī Tu apgalvo, ka vairāk nesmēķē - Tu joprojām esi smēķētājs, jo nikotīns visu laiku ir Tavā organismā. Jā, salīdzinot ar Taviem iepriekšējiem paradumiem šis ir krietns uzlabojums, ar ko arī apsveicu, bet grūtākais, manuprāt, Tev vēl ir priekšā. Tikt no šī paraduma pa īsto vaļā. Un tad, kad būsi jau aizmirsis, kāda ir sajūta, turēt cigareti zobos (tas notiek ātri), atkal neiet uz Narvesen un nenopirkt paciņu, domājot: “Es jau vairs neesmu atkarīgs.”.

Lūdzu neuztver manu komentāru, kā kaut ko aizvainojošu. Vēlu Tev tikai to labāko un veiksmi, lai pa īsto tiktu galā ar šo draņķību. Saprast to, ka Tu stiprāks par balto cilindriņu. Saprast, ka tas Tev nav vajadzīgs. Jo patiesībā, tā pa īstam, nekad nav bijis (un arī nebūs) iemesls, lai uzpīpētu.

Publicēts:
Autors: Osvalds

Oho! Iespaidīgs komentārs! :)

Tu nemaz neesi pirmais, kurš saka, ka vēl neesmu tā pa īstam atmetis, un to apzinos. Lielais plus, šķiet, ir, ka ar katru brīdi tas iemesls, kāpēc neatsākt smēķēt, ar vien vairāk paliek spēcīgāks — ja jau esmu tik ilgi noturējies, būtu tizli tagad visu pazaudēt!

P.S. Virstaksts ir domāts trendīgs — kkā jau tos lasītājus ir jāpievilina! :D

Publicēts:
Autors: daGrevis

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.