Kā ieguvu «baltās tiesības»

Es šeit daudz rakstu par programmēšanu un saistītām lietām, kas ļoti daudziem neko neizsaka. Tieciet vai nē, bet nesēžu 24/7 pie datora un man arī ir dzīve! Tad nu, pārmaiņas pēc, uzrakstīšu nedaudz kko ārpus parastās bloga tēmas. Šoreiz par «baltajām tiesībām».

Esmu jau diezgan liels (astoņpadsmit gadi) un ir pēdējais laiks, lai sāktu domāt par braukšanas tiesībām. Citi to dara agrāk, bet es agrāk ļoti programmēju un tam pavisam nesanāca laiks. :)

P.S. Tagad arī ļoti programmēju, bet laiku vienmēr var atrast.

Izdomāju, ka jāsāk bez autoskolas līdz brīdim, kad saprotu kā mašīnu iedarbināt un vadīt vismaz blondīnes līmenī. Nedaudz pabraukājos pa neapdzīvotu vietu, ar cilvēku blakus, kas cenšas izskaidrot atšķirību starp gāzi un sajūgu, bet tas tomēr nav legāli un ir nepieciešamas, tā sauktās, «baltās tiesības».

Lai iegūtu «baltās tiesības», viss, kas ir jādara, ir jādabū izziņa no ārsta par to, ka neesi narkomāns vai sists galvā, plus, jāsamaksā 4.33 Ls (lai būtu precīzi). Tad vienkārši ir jādodas uz CSDD un jāsaņem apliecība.

Tad nu es zvanu ģimenes ārstei un stāstu, ka man vajag medicīnas izziņu. Viņa bija diezgan izbrīnīta, bet tomēr man kkādu papīru beigās izrakstīja. Tad nu dodos uz CSDD un dodu izziņu. Kā jau man likās, rakstītais papīrīts nekam neder.

Tajā brīdī man palika divas izvēles — vai nu doties pie cita ārsta, kurš drīkst šāda tipa izziņu izrakstīt, vai nu šo procedūru veikt te pat, CSDD, kas maksātu 25 Ls. Izvēlējos ātrāko, tomēr dārgāko, variantu.

Tur pat aizpildīju anketu, apstiprinot, ka neesmu narkomāns un ķeksējot ķekšus, ka nelietoju alkoholu katru dienu, plus, no rīta «nelāpos pēc smagas nakts». Tad parunājos ar psihologiem, pārbaudīju redzi, asinsspiedienu, un atkal parunājos ar ārstiem.

Beigu beigās, viss kas man atlika, bija nofočēties un man ir «baltās tiesības»! Tagad jāmeklē «M burtu» uzlīmes un varēšu mācīties, ievērojot likumu.

«Baltās tiesības»

Tālāk laikam jāiestājas autoskolā. Kuru man labāk izvēlēties? :)


Daži hinti, ja kādam šis vēl priekšā:

  • CSDD Rīgā ir sasniedzams ar desmito tramvaju, braucot līdz Stērstu iela/CSDD,
  • Ar izziņu no ārsta tas viss aizņems pusstundu, bet savādāk, kā man, stundu,
  • Cena, kā minēju, ir 4.33 Ls (ja nav nepieciešama izziņa no CSDD, kas maksā 25 Ls),
  • Nav jāmāk vadīt auto vai jābūt autoskolā, lai saņemtu apliecību (paldies, Tviter!);

Vairāk info CSDD mājaslapā.

Interesanta izvēle — aizmiglot tikai pusi personas koda. Kā arī interesants ir vārds “isziņa.”

Publicēts:
Autors: laadinjsh

Viss ir interesanti! :) Tu taču zini to, ka pirmā puse no PK ir dzimšanas datums?

Publicēts:
Autors: daGrevis

s/isziņa/izziņa/

Publicēts:
Autors: daGrevis

Interesants posts - paldies, ka padalījies. Varu ieteikt lasītājiem materiālu, kur uzgāju datalizētāku info par baltajām tiesībām: http://www.autoskola-presto.com/baltas-tiesibas

Publicēts:
Autors: robis

Paldies, ļoti vērtīgs raksts, kāreiz arī iestājos autoskolā http://autoskola-eksperts.com/, un izmantošu tavu padomus lai tiktu pie baltajām :)

Publicēts:
Autors: burntheroad12

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.