Piecdesmit nokrāsas sarkanajai krāsai

Sēžot pie datora, acis nogurst. Tas ir fakts. It īpaši, ja esi programmētājs, dizaineris, vai jebkurš cits, kurš to dara ilgi — desmit vai vēl vairāk stundas dienā. Nesen uzdūros uz appas, kas palīdz šo problēmu, savā ziņā, risināt!

Redshift adjusts the color temperature of your screen according to your surroundings. This may help your eyes hurt less if you are working in front of the screen at night.

Viss arī ir tik vienkārši, kā augstāk minēts. Palaid programmiņu, pasaki, kur atrodies, savas koordinātes, un tā, fonā, atkarībā no tā, ārā ir gaišs vai tumšs, padarīs ekrānu maigi sarkanāku.

Sarkanā krāsa, attiecīgi, tik ļoti, tā teikt, “nespiedīs uz tavām acīm“, kad tas nav vajadzīgs (nakts), bet, kad ir (diena), vienkārši liks mieru un nedarīs neko. Sākumā likās ļoti nepierasti, jo viss ir sarkanīgs un nedaudz blāvāks nekā parasti. It īpaši tas ir pamanāms “ar kolēģa acīm“, kurš, skatījies zilajā, kodīgajā monitorā, pametis acis uz tavējo. Tomēr tas sarkanums ir tikai no agriem rītiem un, tagad jau, ne-tik-ļoti-vēliem vakariem. Visu atsver tas, ka acis nav sakairinātas, nogurdinātas un sāpīgas.

Pēc pieredzes, tagad jau kādu desmito stundu sēžu pie saviem monitoriem, bet acis kā negrib nogurt un atteikties, tā negrib. Šādi turpinot, protams, neizmirstot par regulāru kafiju, varētu turpināt vēl desmit un pat tad, domāju, acis nebūtu tā lieta, kāpēc ietu prom no datora. Kā Tvitterī bieži saka: “Lieliski!“. :)

Tagad būs nedaudz jāapbēdina Windows un OS X lietotāji, jo šī lieliskā programma ir tikai Linux lietotājiem. Taču, ir alternatīvas, kuru doma ir tāda pati. Par piemēru varu minēt f.lux. Šī alternatīva strādā uz visām sistēmām, ieskaitot iPhone/iPad, bet, diemžēl, apdalot Android. Nelietoju to, jo, pirmo reizi to palaižot, bija problēmu ar sekondāro monitoru, bet, ļoti iespējams, man nepaveicās un to viegli var risināt.

Par Redshift uzstādīšanu — viss ir ļoti vienkārši! Ir jāatver terminālis un jāieraksta redshift -l x:y, kur x un y ir tavas koordinātes, pirms tam to ieinstalējot ar savas distro pakotņu menedžeri. Tālāk varam ieslēgt/izslēgt ar pkill -USR1 redshift. Tiem, kas nav tik lielos draugos ar termināli, ir iespēja to visu darīt izmantojot GUI — nosaukums programmai būs gtk-redshift. Vēl vēlos pieminēt, ka programma ir OSS, kas, vismaz man, ir patīkams pluss.

Joka pēc, izslēdzu Redshift uz mirklīti. Miniet kuram asaro acis? :)

Bez Redshift (pirms):

Bez Redshift

Ar Redshift (pēc):

Ar Redshift

Ar krāsām neesmu eksperimentējis, bet man cīnīties ar acu nogurumu ļoti labi palīdz brilles darbam pie datora.

Publicēts:
Autors: AigarsDz

Patestēju tevis ieteikto Windows alternatīvu. Personīgi man nebija problēmu ar otro monitoru. Un jā, kad dienas beigās diseibloju aplikāciju, likās ka acis izsprāgs… :D

Publicēts:
Autors: Kurbunkulis

Es tieši arī uz Vindows uzliku to f.lux. Tagad uz visiem ekrāniem, izņemot telefona, ir šī “optimizācija“. :)

Par to f.lux bagu ar 2+ ekrāniem — tas ir tikai Linuksim, ne Vindovsam.

Publicēts:
Autors: daGrevis

Naktī kodējot palīdz lampa, kas novietota aiz monitora un izgaismo fonu. Attiecīgi, ir ļoti omulīga gaisma + noņem kontrastu starp moni un tumšo apgaismojumu telpā.

Būs jāiemēģina šis rīks, paldies.

Publicēts:
Autors: BriedisM

Šāds efekts: http://www.codinghorror.com/.a/6a0120a85dcdae970b015392dd54fc970b-800wi

Publicēts:
Autors: BriedisM

Interesanti!

Atgādina Ambilight, tikai bez krāsām. https://en.wikipedia.org/wiki/Ambilight

Publicēts:
Autors: daGrevis

Coding horroram bija raksts par šito tēmu: http://www.codinghorror.com/blog/2011/11/bias-lighting.html

Publicēts:
Autors: BriedisM

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.