2013. atskats

Train station

(no sxc.hu)

Vesels gads ir pagājis un ir laiks pierakstīt, kas ir noticis šajā gadā, lai pēc gadiem ir prieks atcerēties. Tieši tā arī darīju, kad beidzās 2012. gads, tā kā var teikt, ka šī ir tā kā jau tradīcija.

Laikam lieta, kas visvairāk man paliks atmiņā, ir jaunais dzīvoklis. Tas gluži nav pirmais miteklis, kurā es dzīvoju bez vecākiem, jo aizgāju no mājām, kad man bija sešpadsmit, un apmetos, mmm, draugam-piederošā “telpā“, kas, sagadīšanās pēc bija atsevišķš dzīvoklis, bet tas noteikti ir vislabākais, mājīgākais un arī dārgākais miteklis, kurā es jebkad esmu dzīvojis.

Tātad, tas atrodas Rīgas centrā, starp Valdemāra un Miera ielu. Tā ir 2009. gadā būvēta jaunceltne, un mans dzīvoklis ir otrajā stāvā. Kad sāku īrēt šo dzīvokli, tas bija pilnīgi tukšs, bez mēbelēm, izņemot jau esošo virtuves iekārtu, iebūvēto skapi un, cik nu tās ir mēbeles, bet tualetes podu, vannu un veļasmašīnu, bet tagad esmu iegādājies klāt arī tādas ekstras kā gultu, naktskapīšus, kumodu un galdu ar krēsliem. Un tagad te pat mitinās eglīte! Protams, daudz kas vēl trūkst un ir plānā, bet dzīvot šeit jau dzīvoju un jau veselus četrus mēnešus.

Šajā novembrī, man un Laurai apritēja jau otrais gads, kopš mēs esam kopā. Laikam mums abiem ļoti patīk būt vienam ar otru, ja jau tik ilgs laiks ir kopā pavadīts. Starp citu, šīs ir ilgākās attiecības, kas man ar kādu ir bijušas; šogad pārspēju savu rekordu! Nu ko, es ceru, ka pēc gada varēšu rakstīt, ka esam kopā jau veselus trīs gadus.

Šogad, kopš janvāra, esmu apmeklējis svaru zāli. Dažus mēnešus pat gāju tik bieži kā trīs līdz četras reizes nedēļas laikā. Esmu izmēģinājis vismaz sešas savādākas zāles un ir radies labs priekšstats par to, kam ir jābūt zālē. Savu mīļāko attiecībā cena/vieta/kvalitāte/apkalpošana/ne-popularitāte/utt. vēl neesmu īsti atradis, bet ja jūs apmierina maksāt 45 LVL/mēnesī, varu ieteikt Joker klubs, kas pārējiem kritērijiem atbilst perfekti.

Kopumā varu teikt, ka fiziskās aktivitātes ir ļoti, ļoti svarīgas, it īpaši, ja tev ir sēdošs darbs. Zinu, ka tas ir “common wisdom“, bet tā patiešām arī ir un nostaigājot pat vienu mēnesi, kopējais effekts uz prātu ir jūtams un kopējā sajūta ir vienkārši laba! Ar prieku turpināšu trenēties arī nākamgad! Varbūt arī tu sāc, sākoties šim, jaunam gadam? Nav jau obligāti jāiet uz svaru zāli, tik pat labi arī var paskriet, papeldēt vai braukāt ar velosipēdu utml..

Tas bija labais ieradums. No sliktajiem ieradumiem, es mēģināju atmest smēķēšanu. Raksts ir maldinošs, jo pēc tam es to atsāku. Sanāca tā, ka biju Turcijā un kkā zemapziņa mani pierunāja, ka, ja jau es atpūšos, viena (pēc tam jau otrā un tā tālāk) cigarete par ļauno nekaitēs. Nu lūk, kaitēja gan un atkal esmu uz vecās strīpas. Nekas, meģināt ir daudz labāk nekā nedarīt neko un kad nākamo reizi mēģināšu atmest, man būs pieredze no kuras mācīties.

Teikšu godīgi, līdz 2013. gada pašam sākumam biju nežēlīgs pret saviem zobim. Tad arī sākās problēmas un vismaz pusgadu visādi zobārsti un citi tamlīdzīgie bija vēl nežēlīgāki pret mani. Esmu iztērējis vismaz 0.5K LVL, lai tos savestu labā kārtībā un būtu samaksājis divreiz vairāk, lai nebūtu jāpiedzīvo tās sāpes. Esmu iemācījies kārtīgi rūpēties par tiem, tā teikt, the hard way un mudinu jūs aiziet pie zobu higēnista, lai nesanāk kā man. Tagad viss ir labi.

Šogad vēl centos iegūt braukšanas tiesības. Tiku es tik tālu, ka ieguvu baltās un nedaudz pabraukājos ar savu tēvu pa Vecāķiem un apkārt. Arī palasīju grāmatiņu par noteikumiem. Iespējams būtu iestājies autoskolā, ja man nebūtu jaunais dzīvoklis un viss ar to saistītas šurp un turp. Varbūt, kad sāksies pavasaris, iestāšos un tad jau 2014. apskatā varēšu lielīties ar tiesībām un mašīnu. Vēl, papildus motivācija ir tāda, ka draugs tik tikko ieguva kāroto un jā, man, protams tagad vajag divtik!

Šogad dabūju algas paaugstinājumu un, visā visumā, es uzskatu, ka esmu bijis labs darbinieks un ka kompānija, kurā strādāju, ir ieguvusi daudz, pateicoties man. Redzēs kā būs, varbūt par bonusu dabūšu! Nerunājot par apaļo summu, ko ieguvu, prasot paaugstināju, vēl vērtīgāka bija pieredze, ko ieguvu, runājot ar bosu un cenšoties rast kādu kompromisu, kas patiktu abiem. Visu vēl daudz interesantāku padarīja fakts, ka saruna noritēja anģļu valodā.

Šis blogam drīz paliks divi gadi, un, kā jau solīju pirms gada, jaunā versija ir šeit, visapkārt. Man viens no nākotnes plāniem ir laist klajā jaunu blogu, sauksim to par dagrevis.io, kurā es rakstītu angļu valodā par programmēšanu un haker-lietām jau augstākā līmenī. To es nedaru šeit, jo tomēr, šeit es rakstu latviski, un lasītāji ir latvieši, kas, diemžēl, ir daudz mazāk gudru cilvēku, kam es rakstu, atšķirībā, ja es rakstītu angliski, un lasītāji būtu no visas pasaules. Negribas raksīt pieciem draugiem no TechHub un diviem tiem, kas man Tviterā. Tomēr tas nekādā gadījumā nenozīmē to, ka šis blogs tiks slēgts ciet vai es rakstīšu vēl mazāk, nekā jau rakstu. Un vispār tas viss ir tikai idejas-līmenī.

No panka pārslēdzos uz tā vairāk klasisko roku, oj! Par gada man visklausītāko mākslinieku kļūst Jimi Hendrix! Arī sāku straumēt mūziku no datora un telefona. Sāku ar Rdio , bet tad pārslēdzos uz Spotify.

Tikko atcerējos, ka šogad rādīju prezentāciju par TDD un testiem. Arī piedalījos pāris python.lv mītapos kā klausītājs.

Mājās sēžot, bez DotA2 spēlēšanas, arī nedaudz padarbojos ar datoru. Mani dotfaili netika aizmirsti un GitHub profils arī netik! Neskaitot šī bloga revraitu Python, arī tapa mans pirmais Python pekedžš, maziņa appa naudas menedžēšanai un daudz citi sīki uzlabojumi (forki) citām lietām, ko izmantoju.

Ja runājam par #code2013, nāk prātā nedaudz Haskell un nedaudz Clojure. Protams, varētu jau te sarakstīt kaudzi ar valodām, kuras aplūkoju un pamācījos, bet nu laikam es sāku izaugt no tā vecuma.

Vēl arī ieguvu telefonu, Nexus 4, vecā Galaxy S2 vietā. Uzliku CyanogenMod un sapratu, ka šams ir pārvērtēts.

Visbeidzot, gada sākumā veicu eksperimentu un iztiku bez kafijas veselu nedēļu.

Bez tā, es paliku mazlietiņ vecāks (19 gadi) un, protams, mazlietiņ gudrāks un arī stulbāks. Labāku 2014.!

Es tevi apbrīnoju. Ar interesi esmu sekojis līdzi gan blogam, gan twitera postiem. Esmu sācis lietot daudzus izcili noderīgus rīkus un programmēšanas prasmes tieši pateicoties tev. Keep up good work. :)

Ideja par anglisku blogu augstākā līmenī noteikti jārealizē.

Publicēts:
Autors: vzii

Lielāka vai mazāka sportošana tiešām ir būtiska mūsu profesijas pārstāvju ikdienas sastāvdaļa. Es gan esmu izteikti slinks, tāpēc pie laikietilpīgām lietām kā sporta zāle vai skriešana pat neķeros, bet tā vietā pievērsos high-intensity interval training un garām pastaigām.

Par tavu jaunā bloga ideju runājot, tiešām būtu interesanti. Pats pirms kāda laika blogoju par programmēšanas lietām latviski, līdz sapratu, ka to visu lasa max 5 cilvēki. Angļu valodā tas noteikti būtu vērtīgāks pasākums.

Publicēts:
Autors: AigarsDz

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.