Kā kļūt par programmētāju? Rīta domas ar cafe latte

Tik tikko uzrakstīju diezgan pamatīgu atbildi mūsu pašu php.lv/f.

Gribēju padalīties ar lasītājiem, kā arī, tā kā tāda-tipa jautājumi tiek prasīti diezgan bieži, nakamreiz «mest» linku uz šo rakstu «viņiem sejā». :)

Pirmkārt tev ir jāsaprot, vai tas būs nopietni. Ja tu neesi gatavs mācīties, macīties un vēlreiz mācīties mēnešiem, lai iztaisītu savu pirmo lapu — nekas tur prātīgs nesanāks.

Parastais staks ir apmēram šāds:

  • HTML, CSS (lapas izskats)
  • JavaScript (dinamiska darbība klienta pusē un/vai, kā jau codez minēja, servera puse izmantojot Node.JS)
  • PHP (servera puse, lai mājaslapa būtu dinamiska)
  • MySQL (datubāze, kur visus datus glabāt)
  • Regex (regulārās izteiksmes, lai meklētu kkādu noteiktu patternu tekstā)

Ja es neko nemācētu, bet gribētu mācēt visu… sāktu ar šo te. Iemācītos pamatus tam visam. Pat neko nesāktu taisīt — tikai labi iemācītos pamatus.

Tad, pēc kādiem dažiem mēnešiem, sāktu meklēt internetā kā uztaisīt vienkāršas lietas kā viesu-grāmata, čats, blogs, forums, i-veikals utml.. Meklētu kā to idejiski uztaisīt.

Tad, saprotot, kāpēc cilvēki taisa tā, un ne kkā savādāk (izmanto forumus (arī StackOverflow, jau minēja), IRC), sāktu taisīt pats kko jau no minētā. Tikai, lai, protams, mācītos.

Tad vēl derētu iemācīties Git (rekomendēju) vai vismaz SVN pamatus, lai kods būtu viegli pieejams, atgriežams iepriekšējajā stadijā pēc nograušanas utml.. Arī uzzini kas ir pastie.org.

Paralēli vari sākt mācīties C un pildīt olimpiāžu uzdevumus. Ja pašreizējā matemātiskā sagatovotība atļauj, arī vari mēģināt Project Euler. Tas attīstīs tavu domāšanu, kas kopumā ļoti palīdzēs vēlāk programmētāja karjerā.

Kad esi apguvis kas ir kas un jau uztaisījis kko, ar ko es dikti lepns — vari sākt mēģināt palīdzēt citiem tādās vietās kā StackOverflow vai šeit pat. Arī iesaku sākt sekot ziņām, kas ir saistītas ar programmēšanu. Hacker News, piemēram.

Tad vēl ir šis un šis, kas liks tev saprast — cik daudz un daudz tu vēl nezini un vari uzzināt. Arī, sāc lasīt par tādām lietām kā DRY, KISS un YAGNI (labs raksts par visiem trim), kas kopumā uzlabos tava koda kvalitāti. Un, protams, komentāri un junit-testi!

Nu ap šo brīdi (četri gadi? nezinu) tu jau varēsi pats saprast ko tu māki, kā lietas vispār darbojas… un pats, pats galvenais — ko tev tālāk vajag macīties un darīt. Varbūt sāc meklēt kādus gabaldarbus.

Pilnais topiks, kur šo atbildi rakstīju.

Nav komentāru.

Lai komentētu, jums ir jāielogojas.